Эхлэл Нийгэм Төрийн мөнгөөр сураад сураггүй болсон хүмүүсийн нэрийг зарлалаа

Төрийн мөнгөөр сураад сураггүй болсон хүмүүсийн нэрийг зарлалаа

2118
2

АТГ-аас Боловсролын зээлийн сан /хуучин нэрээр Сургалтын төрийн сан/-гийн зээлээр гадаад улсад суралцаад сураггүй болсон хүмүүсийн нэрийг ил тод зарлах шаардлагыг холбогдох байгууллагуудад тавьсан. Энэ дагуу Боловсролын зээлийн сангаас Төрийн сангийн зээлээр гадаадад суралцаад холбоо бариагүй иргэдийн нэрсийг зарлалаа.

Сургалтын төрийн сангийн санхүүжилтээр Гадаадын их, дээд сургуулийн магистрантур, докторантурт суралцсан ч өнөөдрийг хүртэл холбоо бариагүй, заасан хугацаанд ирээгүй 393 иргэний нэрсийг албан ёсоор зарлав.

1997-2001 онд төрийн сангийн 8.3 сая ам.доллароор суралцсан 393 хүн өнөөг хүртэл эргэж холбогдоогүй, сураггүй байгаа юм.

Сургалтын төрийн сангийн санхүүжилтээр Гадаадын их, дээд сургуулийн магистрантур, докторантурт суралцсан дараах иргэд Боловсролын зээлийн сангийн /хуучнаар “Сургалтын төрийн сан”/ холбогдох мэргэжилтэнтэй 2017.11.07-2017.12.08-ны хооронд ирж уулзана уу. Заасан хугацаанд ирж уулзаагүй тохиолдолд дараагийн арга хэмжээ авахыг анхаарна уу!
Хаяг: СБД, 8-р хороо, Багшийн хөгжлийн ордон, 2 давхарт, 204-2 тоот өрөө. Утас:70104384                                  цахим хаяг: contact@elf.mn
Овог нэр Суралцаж эхэлсэн он Сургууль Мэргэжил
  Америкийн Нэгдсэн Улс      
1 Дамдин Бүрэнжаргал 1997 Бригхам Янгийн ИС бизнесийн харилцаа
2 Цэдэв Оюунбилэг 1997 Бостоны ИС ОУ-ын худалдаа э/з
3 Долгор Мөнхжаргал 1997 ОУ Менежмент ИС ОУ бизнесийн удирдлага
4 Чимид Ариунжаргал 1997 Техас Весляны ИС бизнесийн удирдлага
5 Намсрай Ариунаа 1997 Американ ИС эдийн засаг
6 Пүрэв Энхцэцэг 1997 Мисиссипийн ИС анагаах
7 Ишдорж Ариунаа 1997 Айдохо мужийн ИС хэрэглээний математик
8 Ёндонпэрэнлэй Баасанжаргал 1997 Умард Каролины ИС төрийн захиргааны удирдлага
9 Цэвээнжав Батчимэг 1997 Пүрдүгийн ИС малын генетик биологи
10 Нямжав Дорждэрэм 1997 Пүрдүгийн ИС физик
11 Бэхжаргал Баяраа 1998 Брижпортын ИС механик инженер
12 Цэдэн Сүхсүрэн 1998 Брижпортын ИС бизнесийн удирдлага
13 Давдай Наранцэцэг 1998 Брижпортын ИС цахилгааны инженер
14 Нямгаваа Сарнай 1998 Комлумбын кино коллеж найруулагч
15 Баянзул Баярсайхан 1998 Колорадогийн ИС эдийн засаг
16 Халтар Батсуурь 1998 Бригхам Янгийн ИС бизнесийн удирдлага
17 Чимэдрэгзэн Болортуяа 1998 Брижпортын ИС философи
18 Чадраа Эрдэнэбаатар 1998 Колорадогийн ИС математик статистик
19 Аюурзана Бурмаа 1998 Өмнөд Дакотагийн ИС программ хангамж
20 Баянжаргал Бямбасайхан 1998 Дж.Вашингтоны ИС ОУ-ын харилцаа
21 Дашдорж Жамъяанаа 1998 Колорадогийн ИС экологийн удирдлага
22 Нямжав Отгонжаргал 1998 Колорадогийн ИС хэл шинжлэл
23 Цэдэнбал Уранчимэг 1998 Колорадогийн ИС өнгөт металл
24 Довдон Дэмид 1998 Колорадогийн ИС компьютер мэдээлэл зүй
25 Гэрэлчулуун Билгүүн 1998 Ютагийн коллеж бизнесийн удирдлага
26 Гарьд Тэнүүн 1998 Рютгерсийн ИС бизнесийн удирдлага
27 Өлзийбаяр Мөнгөнсарнай 1998 Небраскагийн коллеж бизнесийн удирдлага
28 Даньхүрэл Гандолгор 1998 Колорадогийн ИС барилгын инженер
29 Чимэд Төгссайхан 1998 Колорадогийн ИС хими
30 Цэгмид Энхдүүрэн 1998 Колорадогийн ИС хууль, эрх зүй
31 Батбаяр Хулан 1998 Колорадогийн ИС биотехнологи
32 Намхайням Хүлгэн 1998 Колорадогийн ИС цахилгааны инженер
33 Сүйдийманан Отгонтулга 1998 Колорадогийн ИС барилгын инженер
34 Сэрчиндорж Абби 1998 Техас Весляны ИС эдийн засаг
35 Мандах Бат-Эрдэнэ 1998 Брижпортын ИС бизнесийн удирдлага
36 Агваанлувсан Ундраа 1998 Хойд Каролайнагийн ИС цөмийн физик атом
37 Доржготов Энхтүвшин 1999 Пүрдүгийн ИС компьютер мэдээлэл зүй
38 Дорлигсүрэн Үйлст 1999 Ютагийн коллеж эдийн засаг
39 Нямгаваа Лянхуа 1998 Колумбын кино коллеж урлаг судлал
40 Жүгдэрсүрэн Баттогтох 1999 Пүрдүгийн ИС физик
41 Сэсээр Баясгалан 1999 Пүрдүгийн ИС ОУ-ын улс төр судлал
42 Жанчив Хулан 1999 Колорадогийн ИС эмгэг судлал
43 Наранцогт Баатархуяг 1999 Колорадогийн ИС мэдээлэл зүй
44 Батсүх Саранчимэг 1999 Гавайн Пасифик ИС мэдээллийн систем
45 Алтангэрэл Баяртуул 1999 Колорадогийн ИС эдийн засаг
46 Нарангэрэл Оргил 1999 Драмын Урлагийн академи драмын урлаг
47 Мижид Наранчимэг 1998 Колорадогийн ИС эдийн засаг
48 Баасандорж Болорцэцэг 1999 Брижпортын ИС бизнесийн удирдлага
49 Эрдэнэ-Очир Золбат 1999 Брижпортын ИС хүний нөөцийн удирдлага
50 Батбаяр Батбилэг 1999 Боро Манхэттэн НУКоллеж эдийн засаг
51 Пүрэвжав Цэнгэг 1999 Айдохо мужийн ИС экологи
52 Шархүү Алтанбадрах 1999 Пүрдүгийн ИС биотехнологи
53 Төмөр Батзаяа 2000 Өмнөд Дакотагийн ИС химийн технологи
54 Дашдорж Наранбаатар 2000 Пүрдүгийн ИС онолын физик
55 Юнгэрэн Алтанхуяг 2000 Акроны ИС банк санхүү
56 Шагдар Нарантуяа 2000 Колорадогийн ИС эдийн засаг
57 Энхбат Болдбаатар 2000 Колорадогийн ИС төрийн захиргааны удирдлага
58 Сэрээтэр Эрдэнэчимэг 2000 Колорадогийн ИС нийгмийн эрүүл мэнд
59 Хадбаатар Бат-Ялалт 2000 Оклахомагийн ИС хууль, эрх зүй
60 Гантөмөр Алтантуяа 2000 Брижпортын ИС хүний нөөцийн удирдлага
61 Жамъянсүрэн Чимэгбат 2001 Вэстерний ОУИС мэдээллийн технологи
62 Жуков Баяржавхлан 2001 Питсбургийн УИС бизнесийн удирдлага
63 Чойж-Осор Очирхуяг 2001 Вайомингийн ИС нийгмийн халамж
64 Доржгүрхэм Энхбат 2001 Колорадогийн ИС бизнесийн удирдлага
65 Баасандорж Долгорсүрэн 2001 Колорадогийн ИС боловсрол судлал
66 Жадамбаа Батцэцэг 2001 Колорадогийн ИС нийгмийн ухаан
67 Төрболд Мөнх-Оргил 2001 Редфордын ИС хөнжмийн менежер
68 Сандагдорж Оюу 2001 Сан Францискогийн УИС ОУ-ын эдийн засаг
69 Онон Алтан 2002 Калифорний ИС бизнесийн удирдлага
70 Ямааранз Эрхэмбаяр 2002 Колумбын ИС эдийн засаг
71 Жадамбаа Ариунбилэг 2002 Селл Терапи судалгааны төв зүрх судас
72 Жүгдэрсүрэн Болормаа 2002 Жорж Мейсон ИС урлагийн удирдлага
73 Баатар Батзаяа 2002 Өмнөд Дакотагийн УУИС уул уурхай
74 Магсаржав Өлзийдэлгэр 2002 Виржинийн УИС мэдээллийн технологи
75 Долгор Наранчимэг 2002 Стрэйер ИС эдийн засаг
76 Цэвэграш Эрдэнэчулуун 2002 Пенсильваны ИС бизнесийн удирдлага
77 Жавзмаа Мөнхцэцэг 2002 Стрэйер ИС бизнесийн удирдлага
78 Цэрэн Отгонбилэг 2002 Өмнөд Дакотагийн УУТИС технологийн удирдлага
79 Дашдэлэг Алтансүх 2002 Southwest Missouri УИС бизнесийн удирдлага
80 Онон Мичид 2002 Сан-Франциско Уран зургийн ак зураач дизайн
81 Маналжав Золжаргал 2002 Калифорний ИС хууль, эрх зүй
82 Алтангэрэл Итгэлмаа 2003 Дж.Вашингтоны ИС физик
83 Гэндэн Эрдэнэжаргал 2003 Хойд Каролайнагийн ИС анагаах
84 Баяр Батзундуй 2003 Колорадогийн ИС бизнесийн удирдлага
85 Нямбаяр Тамир 2003 Оклахомагийн ИС бизнесийн удирдлага
86 Содномпил Цолмонгэрэл 2003 Калифорний Веркелийн ИС шүдний микробиологи
87 Дорлиг Амарзаяа 2004 Брижпортын ИС бизнесийн удирдлага
88 Жанчивландан Рэнцэндорж 2004 Денверийн ИС мэдээллийн технологи
89 Лхамжав Бадамцэцэг 2004 Колорадогийн ИС төрийн захиргааны удирдлага
90 Жамцай Цэвэлсүрэн 2003 Сиэтлийн ИС урлагийн сэтгэл судлал
91 Намсрайдорж Түмэнбаяр 2004 Колорадогийн ИС санхүү
92 Лхагважав Цогтбаатар 2004 Калифорний ИС эдийн засаг
93 Дашаа Бямбасүрэн 2004 Калифорний ШУ Менежм ИС бизнесийн удирдлага
94 Гүрбадам Үнэнбат 2004 Калифорний ИС төрийн захиргааны удирдлага
95 Уламбаяр Ундармаа 2004 Де Врай ИС бизнесийн удирдлага
96 Тогоо Энхцэцэг 2005 Де Врай ИС бизнесийн удирдлага
97 Дашпунцаг Амьбөх 2005 Стрэйер ИС бизнесийн удирдлага
98 Дашдаваа Энхчимэг 2005 Колорадогийн ИС сэтгэл судлал
99 Хүрэлбаатар Оюунбилэг 2005 Виржинийн Коммюнити колл бизнесийн удирдлага
100 Сэрж Батцэцэг 2005 Канзасын ИС америк судлал
101 Бат Батхүү 2006 Калифорний ИС эдийн засаг
102 Дорлиг Амаржаргал 2006 Брижпортын ИС бизнесийн удирдлага
103 Зэвсэг Өлзийсайхан 2006 Брижпортын ИС бизнесийн удирдлага
104 Бямбажав Батжаргал 2006 Колорадогийн ИС төрийн захиргааны удирдлага
105 Ноов Мөнхтуяа 2006 Калифорний ИС бизнесийн удирдлага
106 Батдэлгэр Нямдорж 2006 Колорадогийн ИС төрийн захиргааны удирдлага
107 Содномцэрэн Баясгалан 2006 Колорадогийн УИС иргэний барилга
108 Аюуш Мөнхтулга 2007 Калифорний УИС компьютерийн ШУ
109 Болдбаатар Билгүүн 2007 Виржинийн ОУИС бизнесийн удирдлага
110 Баттөмөр Энхбаяр 2007 Хойд Виржинийн ИС бизнесийн удирдлага
111 Батжаргал Энэбиш 2007 Стрэйер ИС бизнесийн удирдлага
112 Өлзий-Орших Сумъяабаатар 2008 Брижпортын ИС ОУ-ын харилцаа
113 Ойдов Нарангэрэл 2008 Калифорний ИС төрийн захиргааны удирдлага
114 Бямбадорж Цэнгүүн 2008 Дикинсоны ИС физик
115 Цэнддорж Эрдэнэбат 2008 Де Врай ИС компьютерийн ШУ
116 Цэнгэлмаа Уянга 2007 Хойд Виржинийн ИС бизнесийн удирдлага
117 Отгонбат Орхон 2009 Northeastern Illinois ИС ня-бо бүртгэл
118 Чинзориг Дэлгэрмаа 2009 Виржинийн ИС бизнесийн удирдлага
119 Дашдондог Бат-Эрдэнэ 2010 Стрэйер ИС төрийн захиргааны удирдлага
120 Лхагвадорж Өнөр 2009 Брижпортын ИС мэдээлэл сист удирдлага
121 Гантөмөр Анхбаяр 2010 Стрэйер ИС эрчим хүчний систем
122 Ишдорж Батболд 2010 Де Врай ИС бизнесийн удирдлага
123 Ирэнбүргэд Энх-Отгон 2010 Нэшнл ИС хүний нөөцийн удирдлага
124 Эрдэнэсайхан Батмөнх 2011 Иллинойсын ИС мэдээллийн технологи
125 Мөнхжаргал Тэмүүжин 2010 Аляска Фербанкс ИС эдийн засаг
126 Дашцогт Ариунаа 2010 Виржинийн ОУИС нийгмийн бодлого
127 Булган Нарангэрэл 2010 Де Врай ИС санхүү бүртгэлийн менеж
128 Оросоо Чулуунбилэг 2010 Дж.Вашингтоны ИС социологи улс төр судлал
129 Самбуу Даваадаш 2010 Тафтс ИС ОУ-ын харилцаа
130 Пэрэнлэйлхагва Бүнчинжав 2011 Виржинийн УИС байгаль орчны бизнес удирд
131 Цэрэнцоо Энхбат 2011 Станфордын хуудийн сургууль эрүүгийн эрх зүй
132 Ишбалжир Индранила 2011 Баркли дахь Калифорний ИС бизнесийн эрх зүй
133 Машлай Цолмон 2012 Калифорний ОУИС бизнесийн удирдлага
134 Амгалан Хассод 2012 Нью-Йорк Сити ИС эдийн засаг
135 Бэхбат Нандин 2012 Дж. Вашингтон ИС дизайн
136 Дүгэрсүрэн Оюунтуяа 2011 Линкольний ИС уул уурхайн татвар
137 Довчинбаатар Отгонжаргал 2012 Өмнөд Дакотагийн ИС төрийн захиргааны удирдлага
138 Батжаргал Саранцэцэг 2012 Монтклайр ИС боловсрол судлал
139 Алтансүх Оюунцацрал 2012 Өмнөд Калифорний ИС ОУ-ын худалдаа төслийн уд
140 Цэрэндорж Пүрэвхүү 2012 Өмнөд Калифорний ИС ОУ-ын бизнес худалдаа
141 Жекей Алтаннур 2013 Юта Ис химийн инженер
142 Баярсайхан Энхтуул 2013 Моорхеад ИС санхүү э/з
143 Содномпил Баатар 2012 Калифорны ОУИС Компютерийн
144 Чулуун Сандагсүрэн 2013 Фасипик Стейтэс ИС мэдээллийн тех менж
145 Дондовдорж Гэрэл 2013 Нортдамын ИС хүний эрх
146 Гараажав Мөнгөншагай 2013 Миссури ИС кримнологи
147 Ооёо Ундраа 2013 Виржинийн ОУИС Глобал ложистик
148 Дашдорж Батцэнгэл 2012 Өмнөд Дакотагийн ИС Хүрээлэн буй орчин
149  Бүртгүүлсэн
150 Ганбат Зул-Эрдэнэ 2013 Хеллерийн Ис Улс төр
151 Жамъяансүрэн Эрдэнэцогт 2013 виржинийн ОУИС бизнесийн удирдлага
152 Дугараа Алтанхуяг 2013 Нортистерны ИС урлагийн менежмент
  Их Британи Умард Ирландын Нэгдсэн Вант Улс      
1 Мадриг Машбилэг 1997 Лондонгийн ИС нийгмийн эрүүл мэнд
2 Чулуунтулга Туяа 1997 Абердины ИС хоол судлал
3 Гонгор Байгалмаа 1997 Манчестерийн ИС мэдээлэл сист удирдлага
4 Доржбат Ариунаа 1997 Key Plan коллеж АЖУдирдлага
5 Гомбожав Датаатунгаа 1998 Манчестерийн ИС эдийн засаг
6 Жанчив Өнөрмаа 1999 Дипломатын академи ОУ-ын харилцаа
7 Чойжамц Болор 2000 Абердины ИС бизнесийн удирдлага
8 Мэндбаяр Зулжаргал 2000 АНУ-ын ОУИС бизнесийн удирдлага
9 Дорж Дэмчигсүрэн 2001 Сери Рехэмптон ИС урлагийн удирдлага
10 Сангидулам Наранбат 2001 Роберт Гордоны ИС мэдээллийн систем
11 Давгадорж Эрдэнэбат 2001 Весимистерийн ИС ОУ-ын санхүү
12 Монголбаяр Мөнхбаяр 2002 Холборн коллеж хууль, эрх зүй
13 Бүдбазар Энхбаяр 2003 Дипломатын академи ОУ-ын харилцаа
14 Энхбат Энхнаран 2003 Худалдааны сургууль бизнесийн удирдлага
15 Шархүү Мандалмаа 2003 Лондон Технол ЭШ Институт ОУ-ын санхүү
16 Цоодол Отгонбат 2006 Leicester Технологийн коллеж хууль, эрх зүй
17 Намсрайжав Батхишиг 2006 Брэдфорд ИС бизнесийн удирдлага
18 Баярмөнх Хулан 2008 Свонси ИС хууль, эрх зүй
19 Тэрбиш Баасанжав 2010 Кембрижийн ИС нийгэм соёлын антропологи
20 Эдуард Сүрэн 2010 Глюкестершайр ИС хүний нөөцийн удирдлага
21 Сосор Анастасия 2010 Глюкестершайр ИС компьютер график дизайн
22 Жадамба Сувдаа 2011 Вестмистерийн ИС ОУ-ын бизнесийн э/з
23 Тэрбиш Золжаргал 2011 Вестмистерийн ИС санхүү э/з
24 Гэрэлчулуун Содгэрэл 2010 Шеффельдийн ИС архитекторын инженер
25 Цээлхаажав Баярмөнх 2011 Лондонгийн ИС боловсролын агуулга стандарт
26 Воршилов Энхбаатар 2013 Метрополитан ИС Санхүүгийн менежмент
27 Ганбаатар Түвшинжаргал 2013 Лондоны Э/З-ийн ИС эдийн засагч
  Австрали Улс      
1 Мөнхжаргал Билгүүн 1997 Куртин ИС ОУ-ын бизнесийн удирдлага
2 Тогооч Батбаяр 2000 Спелт хэлний коллеж бизнесийн англи хэл
3 Лхагвасүрэн Ганбаяр 2000 Сиднейн ИС эдийн засаг
4 Нямдагва Давааням 2001 Нью Соүф Вэйлс ИС төрийн хууль, эрх зүй
5 Сундуймижид Болормаа 2002 Нью Ингленд ИС генетик
6 Гомбожав Оюунгэрэл 2003 Свинбурн ТИС бизнесийн удирдлага
7 Балдандорж Цэгмид 2011 Жеймс Күк ИС бизнесийн удирдлага
8 Сандууз Энхбаатар 2004 Жеймс Күк ИС бизнесийн удирдлага
9 Хүрэлбаатар Лхагвасүрэн 2008 Чарлас Старт ИС бизнесийн удирдлага
10 Болдбаатар Түвшинтунгалаг 2010 Үндэсний ИС газар з/б газрын харилцаа
11 Батсүрэн Түвшинбат 2010 Macquarie ИС агаарын тандалт судалгаа
12  Бүртгүүлсэн
13 Баяржаргал Ариун-Эрдэнэ 2011 Үндэсний ИС хөгжлийн э/з
14 Пүрэв Болдгэрэл 2012 Сентрал Күвинсланд ИС бизнесийн удирдлага
15 Гүржав Өлзийжаргал 2011 Сиднейн ИС микробиологи
16 Лхагва Мөнхжаргал 2012 Нью Ингленд ИС комьютер сист удирдл
17 Сосорбарам Наранхүү 2011 Сентрал Күвинсланд ИС Нягтлан бодогч
18 Зөвөө Энхболд 2012 Сентрал Күвинсланд ИС бизнесийн удирдлага
19 Мягмарсүрэн Үүрцайх 2012 Сентрал Күвинсланд ИС Эрсдлийн удирдлага
20 Болдхуяг Аминаа 2013 сиднейн ТИС ТВ кино найруулагч
21 Даваацэрэн Амарсанаа 2012 Нью Саус Уэлсийн ИС Иргэний нисэх
22 Баяр Атар-Эрдэнэ 2013 Макуарын ИС соёл урлаг судлал
23 Мөнхсайхан Төрболд 2013 Нолмес Институт Бизнесийн удирдлага
  Оросын Холбооны Улс      
1 Аюуш Батсайхан 1997 Далайн академи óñàí îíãîöíû àõìàä
2 Лхагвасүрэн Намжилдорж 1997 ОУХДС ОУ-ын хууль, эрх зүй
3 Дамдиндорж Мэндсайхан 1998 Москвагийн НУАкадеми урлагийн удирдлага
4 Иш Одонтуяа 1999 Санкт-Петербургийн БИС гажиг судлал
5 Дэмчигсүрэн Мягмарсүрэн 1999 Кино Урлагийн ДС кино судлаач
6 Амгаабазар Энхтуяа 2001 ШУА Микробиологийн хүр микробиологи
7 Дамдинсүрэн Мөнхжаргал 2001 Мосвагийн БИС хэл шинжлэл
8 Моломжамц Бат-Өлзий 2002 ОУХДС ОУ-ын харилцаа
9 Чимиддорж Ганзориг 2004 Хими технологийн ИС эдийн засаг
10 Хулан Мягмаржав 2004 Темирязовын ХАА академи агрохимич
11 Баасан Оюунчимэг 2004 Мосвагийн БИС хэл шинжлэл
12 Жамбалдорж Анхмаа 2005 Сэтгэцийн ЭСЭШИ ñåêñîïîòîëîãè
13 Чинтөгс Чинцолмон 2006 Харилцаа холбооны ДС ня-бо э/з
14 Санжаа Нэмэхбаяр 2009 Галын аюулаас хамгаалах академи галын инженер
15 Мягмарнаран Батболд 2012 Театр Урлагийн ДС драмын найруулагч
16 Баярмагнай Цацрал 2013 Москвагийн хөгжмийн ИС сонгодог урлаг
17 Бэгзрагчаа Ариунжаргал 2012 Уралын ТИС өнгөт металурын инж
18 Алтангэрэл Бат-Амгалан 2013 ДЯЯ-ны удирдлагын академи хуульч
  Холбооны Бүгд Найрамдах Герман Улс      
1 Мягмарсүрэн Баянмөнх 1997 Фрайберг УУИС өнгөт металлуургийн инженер
2 Пүрэв Эрдэнэтулга 1997 ИС ОУ-ын иргэний хууль, эрх зүй
3 Цэгмид Баттулга 1997 Людвинбергийн ИС соёл урлагийн удирдлага
4 Лхагважав Солонго 1997 Берлиний ЭЗС ОУ-ын худалдааны удирдлага
5 Намжилжав Элбэгзаяа 1997 Манхайм ИС хүнсний технологи
6 Дашзэвэг Ариунбат 1997 Технологийн ИС компьютерийн ШУ
7 Бадарч Соёл-Эрдэнэ 1997 ИС хууль, эрх зүй
8 Дашдаваа Отгонцагаан 1998 Филиппсийн ИС эдийн засаг
9 Цэндсүрэн Эрдэнэбилэг 1997 Гийзен ИС эдийн засаг, математик
10 Лханаасүрэн Ганхуяг 1998 Гётегийн ИС холбооны инженер
11 Дөшчулуун Хишигбаяр 1998 Гётегийн ИС радиолокаци
12 Ишжамц Энхсайхан 1998 Гётегийн ИС эрүүл мэндийн удирдлага
13 Магвандорж Бямбадорж 1998 Гётегийн ИС уу уурхайн инженер
14 Цэрэндорж Ганболд 1998 Гётегийн ИС удирдаач
15 Дондов Долгорсүрэн 1999 Гётегийн ИС холбооны инженер
16 Дашзэвэг Амгалан 1998 Гётегийн ИС боловсролын удирдлага
17 Батбаяр Амаржаргал 1998 Гётегийн ИС ОУ-ын иргэний хууль, эрх зүй
18 Рэнцэндорж Ариунтунгалаг 1998 Гётегийн ИС зочид буудал ЗБ
19 Гэндэндаржаа Энхбаяр 1998 Гётегийн ИС шилэн кабель
20 Рагчаа Баяржавхлан 1999 Холбооны ИС КПХ
21 Мишигдорж Одонтуяа 1999 Оснабрукийн ИС боловсролын удирдлага
22 Ухнаа Дамдиндаш 1999 Падербоны ИС мэдээлэл зүй
23 Лхайжав Сарангэрэл 1999 Бремений ИС хууль, эрх зүй
24 Содном Чимэдрагчаа 1998 Гётегийн ИС газар доорхи усны нөөц
25 Баатар Даваацэрэн 2000 Кайзерслаутерийн ИС эдийн засаг, математик
26 Гэндэн Мөнхтуяа 2002 Берлиний ТИС исгэлтийн технологи
27 Чойжхүү Туул 2005 Дортмундын ИС материал судлал
28 Бямба Эрдэнэбаатар 2010 Аахены ТДС эрдэс түүхий эдийн инженер
29 Даваадорж Даваажаргал 2010 Мюнстерийн ИС геоинформатик
30 Дүнхэрсүрэн Отгончимэг 2010 Фрайбергийн ТИС байгалийн нөөц б/орч менеж
31 Сайнхүү Оргил 2010 Фрайбергийн ТИС байгалийн нөөц б/орч менеж
32 Батсайхан Батбилэг 2010 Фрайбергийн ТИС геотехник уул уурхай
33 Өнөрсайхан Дуламжав 2010 Фрайбергийн ТИС машин үйлдвэрлэл
34 Мажиг Дамдинсүрэн 2010 Фрайбергийн ТИС геотехник уул уурхай
35 Цагаанхүү Рэгзэдмаа 2010 Фрайбергийн ТИС геотехник уул уурхай
36 Эрдэнэчимэг Түвшин 2010 Фрайбергийн ТИС геоинформатик
37 Дариймаа Болорхүү 2010 Дрездены ТИС ýëåêòðîòåõíèê
38 Олзвой Хатанбаяр 2010 Аахены ТДС эрдэс түүхий эдийн инженер
39 Болд Тамир 2010 Аахены ТДС байгаль орчны инженер
40 Дашданзан Эрдэнэжаргал 2010 Аахены ТДС эрдэс түүхий эдийн инженер
41 Ишбалжир Удвал 2010 Аахены ТДС эрдэс түүхий эдийн инженер
42 Нармандах Пүрэвсүрэн 2010 Аахены ТДС байгаль орчны инженер
43 Эрдэнэчулуун Хандмаа 2010 Фрайбергийн ТИС инженер э/з
44 Оюунбаатар Цацрал 2010 Аахены ТДС байгаль орчны инженер
45 Ганбаатар Номин 2010 Фрайбергийн ТИС инженер э/з
46 Энхбаатар Пүрэвсүрэн 2010 Фрайбергийн ТИС геоинформатик
47 Гүнрэг Нинжбадгар 2010 Аахены ТДС эрдэс түүхий эдийн инженер
48 Баатарсүрэн Уянга 2010 Фрайбергийн ТИС машин үйлдвэрлэл
49 Домбо Лхагважав 2010 Аахены ТДС эрдэс түүхий эдийн инженер
50 Оюун Гуамарал 2010 Фрайбергийн ТИС эрдэс түүхий эдийн инженер
51 Цэнддоо Алигэрмаа 2010 Фрайбергийн ТИС байгалийн нөөц б/орч менеж
52 Суръяа Ариунжаргал 2010 Аахены ТДС эрдэс түүхий эдийн инженер
53 Гэндэнсүрэн Чимиддорж 2010 Фрайбергийн ТИС эрдэс түүхий эдийн э/з
54 Шижирбаатар Баяртмаа 2010 Фрайбергийн ТИС машин үйлдвэрлэл
55 Тогтохбаяр Маргад 2010 Фрайбергийн ТИС эрдэс түүхий эдийн инженер
56 Дагвадорж Нэргүй 2011 Вюрцбургийн ИС трансфузиологи
57 Батсүх Билгээ 2011 Фрайбергийн ТИС геоинформатик
58 Ариунжаргал Эрдэнэбулган 2011 Аахены ТДС эрдэс түүхий эдийн инж
59 Ганзориг Дамдинсүрэн 2011 Аахены ТДС машин үйлдвэрлэл
60 Энхболд Бямбадорж 2011 Фрайбергийн ТИС геотехник уул уурхай
61 Түмэнжаргал Тамир 2011 Аахены ТДС эрдэс түүхий эдийн инж
62 Алтансүх Оргил 2011 Аахены ТДС эрдэс түүхий эдийн инж
63 Энхбаатар Өнөболд 2011 Фрайбергийн ТИС геотехник уул уурхай
64 Сандагсүрэн Хоролсүрэн 2011 Фрайбергийн ТИС э/з инженер
65 Балжинням Түвшинжаргал 2011 Аахены ТДС эрдэс түүхий эдийн инж
66 Чойжилсүрэн Номинтуяа 2011 Аахены ТДС эрдэс түүхий эдийн инж
67 Өнөр-Эрдэнэ Тэмүүлэн 2011 Фрайбергийн ТИС геоинформатик
68 Батхишиг Лхагвасүрэн 2011 Фрайбергийн ТИС э/з инженер
69 Доржпүрэв Нямгэрэл 2011 Аахены ТДС хэрэглээний гео ШУ
70 Алтангэрэл Болоргэрэл 2011 Фрайбергийн ТИС э/з инженер
71 Өлзийбаяр Заяа 2011 Штутгартын ИС усны нөөцийн инжен менеж
72 Цогтбаяр Сэрдаръяа 2011 Дортмундын ИС тээврийн логистик
73  Бүртүүлсэн
74 Наран Тунгалаг 2011 Зийгэн ИС ашигт малтмал боловср
75 Түмэнбаяр Анхбаяр 2012 Майнцын ИС үйлдвэрийн удирдлага
76 Ганбаатар Баасанжав 2012 Шпайерийн Төрийн Зах ДС төрийн захиргааны удирдлага
77 Болор Цэнгүүн 2012 Берлиний Чөлөөт ИС гүн ухаан, улс төр
78 Алтай Мөнхцацал 2012 Мюнстерийн Хөгжмийн ДС хөгжим судлаач
79 Баяраа Халиунаа 2012 Киелийн Кристиан Албрехт ИС эдийн засагч
80 Гончигсүрэн Номгуунсүрэн 2013 Бонны ИС архелоги
81 Отгонбаатар Соронзонболд 2013 Зийгений ИС Физик
  Япон Улс      
1 Өөлд Мөнхбат 1998 Обирины ИС ОУ-ын харилцаа
2 Должинцэрэн Нямаа 1999 Обирины ИС ОУ-ын эдийн засаг
3 Дамдинсүрэн Базаррагчаа 2000 Осака ИС хорт хавдрын мэс засал
4 Батсуурь Оюунбилэг 2000 Осака ГХИС нийгмийн ухаан
5 Санжаа Туяа 2000 Чиба ИС хиймэл дагуулын мэдээлэл
6 Түмэнбямба Нарантуяа 2003 Мейжи ИС боловсролын удирдлага
7 Юра Нямдорж 2005 Гунма ИС материал судлал
8 Галцог Цогтбаатар 2012 Канагавагийн Үйлдвэрийн ТИС үйлдвэрлэлийн технологи
9 Жамбалдорж Өлзийчимэг 2010 Токиогийн ИС газар тариалан
10 Энхтүвшин Сангаамаа 2011 Темпл ИС э/з-н удирдлага
11 Батсүрэн Амгаланбат 2011 Кьюшю ИС сансрын технологи
12 Гомбожав Нандинцэцэг 2012 Кобе ИС электроник
13 Гантөмөр Онон 2012 Нагоягийн ИС геологи
14 Эрдэнэсайхан Гэрэлт-Од 2012 Эдийн засгийн ИС э/з менежмент
15 Дашбямба Нарангэрэл 2012 Цахилгаан мэдээлэл харилцааны ИС сүлжээний инженер
16 Энх-Амгалан Дөлгөөн 2012 Цүкүба ИС програм хангамж
17 Батбаяр Ганзориг 2013 Цүкүба ИС эрүүл мэнд
  Бүгд Найрамдах Казакстан Улс      
1 Мухамади Хурметхаан 2000 Алма-Ата Эмч ШУА түүх
  Бүгд Найрамдах Франц Улс      
1 Өлзийбаяр Мөнхзул 1998 HEC групп бизнесийн удирдлага
  Канад Улс      
1 Өлзийсүрэн Сэлэнгэ 1997 Норфен коллеж ня-бо бүртгэл
2 Доржсүрэн Мөнгөнтуяа 1997 Норфен коллеж ня-бо бүртгэл
3 Аюурзана Саруул 1997 Норфен коллеж ня-бо бүртгэл
4 Болд Хулан 1998 Норфен коллеж бизнесийн удирдлага
5 Пүрэвдорж Батчулуун 1997 Норфен коллеж уул уурхайн технологи
6 Баатар Батбаяр 1997 Норфен коллеж уул уурхайн технологи
7 Зундуйсүрэн Ган-Очир 1997 Норфен коллеж уул уурхайн технологи
8 Рэнцэн Баяртогтох 2002 Саскачеван ИС хөдөө аж ахуй
9 Шаравсамбуу Гэрлээ 2003 Шербрук ИС хэл шинжлэл
10 Жигмэддорж Бадамсамбуу 2012 Гельфийн ИС цацрал элемент боловср
11 Баатаржав Мөнхсоёл 2012 Конкордын ИС эдийн засаг
  Бүгд Найрамдах Энэтхэг Улс      
1 Балдандорж Батчулуун 1998 Неругийн ИС багш
2 Дорждэрэм Алтанзаяа 1999 Каликутын ИС социологи
3 Байлдагч Пүрэвсүрэн 2000 Серагийн ДС философи
  Бүгд Найрамдах Финланд Улс      
1 Цэвээнжав Батцэцэг 1998 Амны ЭМ ОУ институт шүдний эмч
  Швейцарийн Холбооны Улс      
1 Дамдинсүрэн Мөнхцэцэг 2000 Фрайбург ИС ОУ-ын хууль, эрх зүй
2 Бүүвэйбаатар Ундраа 2001 ОУИС бизнесийн удирдлага
3 Санжаадорж Мөнхжаргал 2001 Женевийн ИС байгаль орчны эрх зүй
  Украйн Улс      
1 Цэнджав Лхагваа 2012 УУИС аспирантурт
2 Бат-Очир Ундралтэгш 2013 Иргэний нисэхийн академи нисэхийн удирдлага
  Нидерландын Вант Улс      
1 Далай Эрдэнэ-Отгон 2003 Маастрихтын Удирдлагын сургууль бизнесийн удирдлага
2 Пүрэвдорж Хангал 2003 Маастрихтын Удирдлагын сургууль бизнесийн удирдлага
3 Сэдбазар Отгонбат 2003 Маастрихтын Удирдлагын сургууль бизнесийн удирдлага
4 Зэнээмядар Батбаяр 2003 Маастрихтын Удирдлагын сургууль бизнесийн удирдлага
5 Баярсайхан Баярмагнай 2003 Маастрихтын Удирдлагын сургууль бизнесийн удирдлага
6 Раднаа Баяраа 2003 Маастрихтын Удирдлагын сургууль бизнесийн удирдлага
7 Төмөр Эрдэнэчулуун 2012 Вагенинген ИС ХАА-н э/з
8 Ванчин Бямбасүрэн 2013 Гронингений ИС зүрх судасны өвчин
  Бүгд Найрамдах Польш Улс      
1 Дамдинсүрэн Алтанхорол 1998 Гданск АУАкадеми эх барих эмэгтэйчүүд
  Бүгд Найрамдах Хятад Ард Улс      
1 Дэлгэрнасан Оюунчимэг 1998 ӨМӨЗО АУДС
2 Дашцэрэн Лхамаа 1998 Бээжин Калифорний ИС ОУ-ын эдийн засаг
3 Баярсайхан Энхмөрөн 2010 Газрын тосны ИС бариа засал
4 Даваажаргал Цэрэнпил 2012 Бээжингийн Нэгдсэн ИС эдийн засаг
5 Жамбалбавуу Бямбажав 2012 Бээжингийн Нэгдсэн ИС бизнесийн удирдлага
6 Ганбаатар Хонгорзул 2013 Бээжингийн ИС ОУ-ын Э/З
  Бүгд Найрамдах Солонгос Улс      
1 Батмөнх Чимидмаа 1999 Сүн Чонхяны ИС компьютерийн инженер
2 Эрдэнэ-Очир Мөнх-Эрдэнэ 2010 Инчёны ИС уул уурхайн э/з
3 Шархүү Мөнхбат 2008 Кён Хи ИС төрийн бодлого удирд
4 Сэргэлэн Дархантуяа 2012 Чонбук ҮИС бизнесийн удирдлага
5 Гүрбазар Мэндзаяа 2012 Вонгванг ИС ОУ-ын харилцаа
6 Төмөрбаатар Баасансүрэн 2012 Чонбук ҮИС ОУ-ын худалдаа
7 Жаргалсайхан Золбаяр 2012 Ённам ИС компьютерийн инж
8 Буянтөр Оюунтунгалаг 2012 Гүнгмин ИС бизнесийн удирдлага
9 Сэмжид Дэжидноров 2013 Бонгуаны ИС Нүүр ам судлал
10 Бямбаа Дорж 2013 Кунсаны ИС механик инж
11 Амарсанаа Наранцэцэг 2013 Күкмин ИС ня-бо аудит
12 Дэмбэрэл Анхзаяа Кёнги ИС интейнмент
  Шведийн Вант Улс      
1 Балтсүх Эрхэмбаяр 2000 Стокгольмийн ИС хөгжлийн э/з
  Бүгд Найрамдах Унгар Улс      
1 Дамдинжав Даваасүх 2011 Төв Европын ИС эрсдлийн менежмент
  Шинэ Зеланд Улс      
1 Түмэндэмбэрэл Сарантуяа 2001 Окландын ИС ОУ-ын бизнесийн удирдлага
2 Дашдондов Баярсайхан 2004 Кантенбури ИС иргэний хууль, эрх зүй
3 Чагнаадорж Оюунцэнд 2012 Массей ИС бизнесийн удирдлага
  Бүгд Найрамдах Австри Улс      
1 Гиваараднаа Тунгалаг 2005 Венийн ИС хууль, эрх зүй
2 Чулуун Намжилдорж 2006 Венийн Газар тариалангийн ИС мал эмнэлэг
3 Пүрэвсамбуу Туул 2011 Венийн ИС хавдар судлал
4 Батбаатар Алзахгүй 2011 Венийн ИС дотоод шүүрэл
5 Гантөмөр Энхбилэг 2011 Венийн ИС дархлаа судлал
6  Бүртгүүлсэн
  Бүгд Найрамдах Турк Улс      
1 Загдрагчаа Батсайхан 1997 Истамбул Богазичи ИС ОУ-ын худалдаа
2 Өсөхжаргал Энэбиш 1997 Истамбул Богазичи ИС компьютерийн инженер
3 Лодойдамба Баянзул 1997 Истамбул Богазичи ИС компьютерийн инженер
4 Бадарч Мөнхзаяа 1997 Истамбул Богазичи ИС бизнесийн удирдлага
5 Гомбожав Соёлмаа 1997 Истамбул Богазичи ИС ОУ-ын харилцаа
6 Чойжилжав Гэрэлтуяа 1997 Анкара Хажатэпэ ИС анагаах
7 Цолмон Баатар 1997 Анкара ТИС компьютерийн инженер
8 Амарсанаа Баянзул 1997 Анкара ТИС электроник
9 Өлийбат Гүндэгмаа 1997 Анкара ТИС хүнсний технологи
10 Батнасан Ичинхорлоо 1997 Анкара ТИС төрийн захиргааны удирдлага
  Бүгд Найрамдах Сингапур Улс      
1 Бүртгүүлсэн
2 Ринзаан Дэжид АНУ-ын Хойд Виржинийн ИС бизнесийн удирдлага
3 Сандаг-Очир Хишигбаяр 2008 АНУ-ын Хойд Виржинийн ИС бизнесийн удирдлага
4 Баасанжав Гомбодорж 2009 SAS сургуулийн Английн Cardiff ИС ОУ-ын бизнесийн удирдлага
  Тайвань Улс      
1 Даваахүү Жаргалмаа 2012 Тамканг ИС боловсрол судлал
393
Хуваалцах

2 Сэтгэгдэл

  1. Эх орон минь яасан ч баян юм.Хайран зардал,мөнгө.Сэтгэл зүтгэлтэй хүүхдийн хувиар авч,тэдэнд ч гай болж байгаа юм.Хүсэл сонирхолтой нь сурч ирсэн бол эх оронд минь хичнээн их ашиг тустай байх байсан бол.393 авъяастай хүнд шавар болж,хэдэн тэрбумын хохирол улсад учруулсан хэрэг.

  2. jil bur ingej baidag bizdee tegeed ta nar baihgyi humuusiig yadgiin be iim yum huutsuldsunuus luivarcin oligarhuud chini eh ornoo hudaldaaad duusaj baigaaag yahiin be ed naraaas oligarhiin huuhduudees ni tulburiig ni 20 nugalj avaad jiriin ardiin huuhduudiinh tulburiig teglej uguh ni zyitei

Сэтгэгдэл бичих

Please enter your comment!
Please enter your name here